1,923
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 14: | Line 14: | ||
|<code>&iacute; &igrave; &iuml; &icirc;</code> | |<code>&iacute; &igrave; &iuml; &icirc;</code> | ||
|- | |- | ||
|ó, ò, ö, ô, õ, & | |ñ | ||
|<code>&oacute; &ograve; &ouml; &ocirc; &otilde; & | |<code>&ntidle;</code> | ||
|- | |||
|ó, ò, ö, ô, õ, ø | |||
|<code>&oacute; &ograve; &ouml; &ocirc; &otilde; &oslash;</code> | |||
|- | |||
|ú, ù, ü, û | |||
|<code>&uacute &ugrave; &uuml; &ucirc;</code> | |||
|- | |||
|ý, ÿ | |||
|<code>&yacute; &yuml; | |||
|- | |||
|æ œ | |||
|<code>&aelig; &oelig;</code> | |||
|} | |} | ||
==Quotes== | ==Quotes== | ||
edits